اکتبر
24
2015

تجزیه و تحلیل سیستم تولید پوشاک با UML در نرم افزار رشنال رُز

دراین پروژه به تجزیه و تحلیل سیستم شی گراء تحلیل سیستم فروش تولیدی پوشاک پرداخته شده و نمودارهای مربوطه  طراحی و با توضیحات کامل پیاده سازی شده است. این پروژه شامل فایل MDL است که رسم نمودار های مربوطه در نرم افزار Rational Rose می باشد و همچنین فایل Word که توضیحات کامل پروژه در آن قرار دارد. این فایل شامل  ۲۱ صفحه می باشد.

این تولیدی کلیه فعالیتهای مربوط به خرید مواد اولیه ، تولید و فروش آن به صورت مستقیم به مصرف کنندگان و همچنین عمده فروشان را تحت پوشش خود دارد.

در مجموع ۲۰ نفر تحت پوشش این شرکت مشغول به کار هستند که از این تعداد ۳ نفر در واحد فروش فعالیت می کنند.

در این واحد کالاهای تولید شده و همچنین برخی کالاهای تولید شده توسط سایر همکاران به فروش می رسد. لازم به ذکر است که واحد انبار نیز تحت پوشش واحد فروش فعالیت می کند.

تولیدات اصلی این شرکت اغلب البسه زنانه می باشد که می توان موارد زیر را از آن جمله شمرد:

  • انواع پیراهن های زنانه
  • انواع دامن های راحتی و مجلسی
  • انواع مانتو و پالتو
  • انواع شلوار زنانه

مواد اولیه

مواد اولیه این تولیدی معمولاً انواع پارچه، نخ، کش، لایه، دکمه، زیپ، بند، کارت، تیر، مارک، پانچ، سایز، سلفون و … می باشد که عموماً از بازار تهران و تولیدکنندگان معتبر خریداری می شود.

تولیدات این تولیدی به یکی از دو روش زیر به بازار ارائه می شود.

الف. فروش جزئی:که شامل فروش تولیدات تولیدی و همچنین اجناس خریداری شده از سایر شرکت ها، مستقیماً به خریداران در فروشگاه تولیدی می باشد.

ب. فروش عمده: شامل فروش تولیدات به خریداران عمده می باشد.

 

معرفی سیستم مکانیزاسیون واحد فروش تولیدی پوشاک

سیستم فروش تولیدی پوشاک پرستو وظیفه ثبت مشخصات کالای تولید شده جدید، ثبت تولید روزانه در انبار کالا به منظور داشتن موجودی انبار، ایجاد حساب برای مشتریان دائمی، صدور فاکتور فروش، ثبت وجه نقد ویا چک دریافتی از مشتری در سیستم را دارد.

هدف از این مکانیزاسیون :

ثبت فروش و تولید روزانه – ثبت صندوق دریافتی روزانه به عنوان بانک آن روز – حذف صدور فاکتورهای دستی ونگهداری آنها- گزارش گیری آسان ازتولید و فروش روزانه، ماهانه ویا سالیانه – گزارش گیری آسان از موجودی انبار – بالا بردن کیفیت خدمات رسانی به مشتری و … .

مفاهیم و تعاریف

*مشتری

الف: مشتری عمده: مشتریانی هستند که به صورت عمده خرید می کنند  و اگر دائمی باشند در سیستم برایشان حساب ایجاد می شود و اگر موقت باشند باعنوان مشتری متفرقه در سیستم ثبت می شوند.

ب: مشتری جزء : مشتریانی هستند که بصورت جزئی خرید می کنند که اگر مشتری دائمی باشد و بصورت اقصادی خرید کند در سیستم برایش حساب ایجاد می شود ولی در غیر اینصورت با عنوان مشتری متفرقه در سیستم ثبت می شود.

*فاکتور فروش

الف: فاکتور فروش عمده: که مربوط به فروش عمده به مشتریان عمده بر می باشد.

ب: فاکتور فروش جزئی(روزانه): مربوط به فروش جزئی روزانه فروشگاه می باشد.

*کالا

کالاهایی که برای اولین بار در قسمت تولیدی آماده می شوند اطلاعاتشان در سیستم ثبت می شود و یک کد به آن تخصیص داده می شود تا در هنگام انبار کردن کالا و یا صدور فاکتور فروش از این کد استفاده شود.

*انبار کالا

کالا هایی که در قسمت بسته بندی آماده شده اند و وارد انبار می شوند باید تعدادشان در سیستم با عنوان انبار کالا ثبت شود که بعد ها در هنگام صدور فاکتور یا گزارش گیری از موجودی انبار لازم است.

*صندوق

مبالغ نقد و چک دریافتی روزانه در صندوق ثبت می شود.

*وجه نقد دریافتی

وجه نقد دریافتی بابت خرید(عمده یا جزئی) از مشتری(عمده یا جزئی ) می تواند به دو صورت یا درهنگام صدور فاکتور و یا به صورت جداگانه در سیستم ثبت شود. پس از ثبت در حساب مشتری این مبلغ در بانک فروشگاه ثبت می شود.

*چک دریافتی

در صورتی که مشتری بابت خرید کالا چک بدهد مشخصات آن در سیستم ثبت می شود.

SE140_1

 

 مروری بر روال کار سیستم واحد فروش تولیدی پوشاک

تعریف کالای جدید : ابتدا باید تمام کالاها در سیستم معرفی شوند و برای هرکدام کد کالا تخصیص داده شود. کد کالا باید روی کالا درج شود تا در هنگام صدور فاکتور فروش با استفاده از آن نام کالا و قیمت در فاکتور به صورت خودکار درج شود. هر زمان که کالایی برای اولین بار در تولیدی تولید شد باید در سیستم معرفی شود.

ثبت کالا در انبار: ابتدا باید تمام موجودی انبار در سیستم ثبت شود تا در هنگام صدور فاکتور فروش تعداد کالای مورد نظر را داشته باشیم. از آن پس تولید روزانه در سیستم ثبت می شود و به موجودی انبار اضافه می شود. بعد از صدور فاکتور تعداد کالاهایی که در آن درج شده از موجودی انبار کم می شود.

ایجاد حساب برای مشتری : مشتریانی که قبلاً به نام آنها دسته فاکتور وجود داشته و یا در دفتر اقصاد حساب داشته اند با وارد کردن مشخصات برایشان در سیستم حساب ایجاد می کنیم تا بعد از این بدهکاری و بستانکاری هایشان در سیستم ثبت شود. یک حساب با نام متفرقه عمده و یک حساب با نام متفرقه جزئی در سیستم ایجاد می کنیم تا یکسری مشتری ها با این نام در سیستم ثبت شوند.

صدور فاکتور فروش : به این گونه است که مشتری با مراجعه به  فروشنده کالاهای مورد نظرش را درخواست می دهد و فروشنده کالاها را جمع آوری می کند و همچنین کالاهای که جدیداً تولید شده اند را به مشتری معرفی می کند تا در صورت تمایل در سبد خرید مشتری قرار دهد. بعد مشتری کالاها را نزد اپراتور می آورد تا فاکتور صادر کند. اپراتور فرم صدور فاکتور  را باز می کند و مشخصات مشتری را وارد می کند و گزینه فروش عمده یا جزئی را انتخاب می کند تا قیمت ها به صورت عمده یا جزئی در فاکتور اضافه شوند. در قسمت میانی کد کالا و تعداد را وارد میکند، سیستم بصورت خودکار نام کالا و قیمت را به فاکتور اضافه می کند. با تکمیل شدن فاکتور جمع کل مبلغ فاکتور محاسبه می شود.

حالا اگر مشتری متفرقه بود کل مبلغ را نقداً یا چکی پرداخت می کند که در قسمت پایین فاکتور ثبت می شود و به بانک اضافه می شود. اگر مشتری دائمی بود کل مبلغ به حسابش اضافه می شود و در صورت پرداخت مبلغی آن را در قسمت پایین فاکتور ثبت می کند و از حسابش کم می شود.

ثبت وجه نقد دریافتی : اگر مشتری دائمی قبلاً خرید کرده باشد و بخواهد مبلغی بدهد تا از حسابش کم شود از این قسمت استفاده می شود. اپراتور با تحویل گرفتن پول این فرم را باز می کند و مشخصات مشتری و مبلغ پرداختی را وارد می کند و از حسابش کم می کند و در بانک فروشگاه ثبت می شود.

ثبت چک دریافتی : اگر مشتری بابت خریدش چک پرداخت کند، اپراتور با دریافت چک و بررسی آن  این فرم را باز می کند و مشخصات مشتری و چک را وارد می کند. سیستم یک کد به این چک اختصاص می دهد. مبلغ چک همراه کد چک در حساب مشتری ثبت می شود و از حسابش کم می شود. مبلغ چک در بانک فروشگاه اضافه می شود.

SE140_2

این پروژه شامل نمودارهای زیر می باشد:

Use Case Diagram(نمودار موارد کاربرد کامل پوشاک)

Sequence Diagram (نمودار توالی برای ایجاد حساب کاربری)

Sequence Diagram (نمودار توالی برای اضافه کردن کالا در موجودی انبار)

Sequence Diagram (نمودار توالی برای معرفی کالا)

Sequence Diagram (نمودار توالی برای ثبت دریافت چک)

Sequence Diagram (نمودار توالی برای ثبت دریافت پول نقد)

Sequence Diagram (نمودار توالی برای تعریف فاکتور فروش)

Collabration Diagram (نمودار همکاری ایجاد حساب کاربری)

Collabration Diagram (نمودار همکاری اضافه کردن کالا در موجودی انبار)

Collabration Diagram (نمودار همکاری برای معرفی کالا)

Collabration Diagram (نمودار همکاری برای ثبت دریافت چک)

Collabration Diagram (نمودار همکاری برای ثبت دریافت پول نقد)

Collabration Diagram (نمودار همکاری برای تعریف فاکتور فروش)

Activity Diagram,Swimlane Diagram(نمودار فعالیت کامل برای تولید پوشاک)

Class Diagram(نمودار کلاس اضافه کردن کالا در موجودی انبار)

Class Diagram(نمودار کلاس ایجاد حساب کاربری)

Class Diagram(نمودار کلاس تهیه فاکتور)

Class Diagram(نمودار کلاس ثبت اسناد دریافتی )

Class Diagram(نمودار کلاس ثبت وجه نقد دریافتی)

Class Diagram(نمودار کلاس معرفی کالا)

Class Diagram(نمودار کلاس کامل تهیه و توزیع پوشاک)

 

——————————————————————-

فرمت فایل ها: MDL, DOCX

تعداد صفحات: ۲۱ صفحه

حجم فایل۵٫۱۸ MB

——————————————————————-

برای دانلود پروژه، لطفا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

500,000 ریال – دانلود

از این که حامی پروژه را برای دانلود انتخاب نموده اید، سپاسگزاریم.

 

فرستادن دیدگاه

راهنمای دانلود

برای دانلود، کافی است که بر روی لینک دانلود آن کلیک نمایید تا وارد صفحه پرداخت آنلاین شوید. بعد از وارد کردن مشخصات کارت بانکی و مبلغ، پرداخت انجام شده و لینک دانلود نمایش داده می شود.

از این که حامی پروژه را برای دانلود انتخاب نموده اید، سپاسگزاریم.

در صورت بروز هر گونه مشکل برای خرید و دانلود، لطفا از طریق ایمیل زیر با ما مکاتبه نمایید.

HamiProje@Gmail.com

تبلیغات

alibaba02

تقویم شمسی

اردیبهشت ۱۴۰۳
ش ی د س چ پ ج
« آذر    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱